• O Nás
 • Anglie
 • Country
 • Clogging
 • Charleston
 • Soboty
 • Kontakt
 • logo facebookFacebook
 • logo youtubeYoutube
 • loginLogin
 • logo
  logo

  O nás

  Taneční skupina Devil´s Dream se začala formovat na začátku 90.let spojením tehdejších kurzů country tanečních a stávajícího tanečního kroužku vedeného Jéňou Zemanem v DDM Větrník v Liberci. Téměř všichni členové byli středoškolskými studenty. Skupina měla 2 oddělené sekce, které se personálně prolínaly. Byl to clogging (moderní americký country step) a „ostatní“. Tehdejší spektrum bylo široké. Tančili jsme od klasického amerického country, přes historii (Playford – 16. - 19. století) ke skotskému, irskému a mexickému lidovému tanci. Ve všech těchto oblastech jsme měli vlastní choreografie. Do dnešních dnů jsme se žánrově zúžili na historii, clogging, příležitostně country a rozšířili se o charleston. Personálně ubylo mužů, přibylo let a nadšení zůstává.

  Přidejte se k nám

  Chcete zažít nevšední zážitek z tancování?

  Chcete se naučit něco nového?

  Tak neváhejte a přijďte.

  Kam: DDM Liberec Větrník
  Kdy: každé úterý
  V kolik: 18:30

  Termíny akcí

  Staré anglické tance

  V 90. letech došlo k oživení našich hradů a zámků o různé historické akce, jarmarky, slavnosti. Stejně tak začala města pořádat své historické jarmarky a slavnosti. Měli jsme o zábavu postaráno a sjezdili jsme s historickým tancem všechny hrady a zámky po okolí. Dokonce se nám podařilo několikrát vystupovat v zahraničí. V polském Swieradově Zdroji, Krakowě, Sopotech a na Malborku. Díky spolupráci se skupinami historického šermu z Chomutova a Plzně jsme se opakovaně dostali na historické slavnosti do Německa u hradu Freinfels a zámku Braunfels. Následovaly historické akce v Praze, Vrchlabí, Frýdlantu, Děčíně, Táboře aj. Nyní se historie tančí na pravidelných sobotních setkáních, vystupujeme.

  Country

  Country sekce byla v 90. letech velmi živá. Zájem byl značný, ať už z hlediska aktivních tanečníků, tak zájmem o vystoupení. Částečně jsme se věnovali i Square dance, ale to nás po nějaké době opustilo. V našem vývoji jsme sáhli na chvíli i k Line dance, ale taktéž od něj upoustili. V dnešní době je zájem o country tance malý, alespoň co se poptávky po vystoupení týče. Máme nárůst civilního country tančení pro veřejnost, učíme. Co se týče vystoupení, zůstaly nám dvě tradiční akce, na kterých se s námi můžete setkat.

  Godyho memoriál – festival folk a bluegrassových skupin. Koná se vždy první víkend v červnu v zahradě Lidových sadů v Liberci.

  Country bál – náš domácí projekt, v půlce března v sále U Košků v Liberci.

  Clogging

  Už 30 let se v metropoli pod Ještědem „klape“. Začala, po dlouhou dobu vedla a je autorkou velké části našich choreografií, Jitka Marečková Červenková. V posledních 10 letech se vedení ujal Kája Horník, který vede skupinu do dnes. Cloggová sekce je aktivní a stále pracuje na nových choreografiích, vystupuje.

  Chcete se naučit cloggovat? Chcete zažít nevšední zážitek z tancování? Chcete se naučit něco nového? Tak neváhejte a přijďte.

  Kde: DDM Liberec Větrník
  Kdy: každé úterý
  V kolik: 18:30 - 19:30 začátečníci
  19:30 - 21:00 pokročilí
  Zodpovídá: Karel Horník

  Charleston

  Zaujal naše děvčata na festivale před několika lety v Praze. Po několika letech jsme opět na festivale charleston tančily. Následovaly další semináře a po nich jsme začaly pracovat na vlastních choreografiích. Charlestonová složka je aktivní, pravidelně trénuje, vystupuje.

  Chcete si s námi zatančit a vystupovat s charlestonem?

  Tak neváhejte a přijďte.

  Kde: DDM Liberec Větrník
  Kdy: každé úterý
  V kolik: 18:30 - 19:30
  Zodpovídá: Lenka Drtilová

  Sobotní tancování

  je otevřené pro všechny nadšené duše. Tančí se trochu klasického country, trochu historie, trochu párových tanců. Akce je otevřená pro širokou veřejnost. Není nutné se dopředu hlásit ani být členem kroužku. Kdo přijde, tančí. Stačí si přinést pohodlné oblečení, obutí a dobrou náladu. Podmínkou není taneční partner či partnerka. 

  Kde: DDM Liberec Větrník
  Zodpovídá: Lenka Drtilová

  Termíny:

  Přístup pro návštěvníky sobotního tancování

  login:
  heslo:

  Napište nám

  Vaš email:

  Lenka Drtilová tel: 604 115 498
  Karel Horník tel: 608 931 721
  devilsdream@centrum.cz
  krl©2022
  up